Ratmír Rath je Grossův strýc

(komentář k nedávnému dopisu komunistovi od komunisty)

Prostřednictvím blogu na Aktuálně.cz zveřejnil Ratmír Rath, otec Davida Ratha dopis soudci, který nařídil vazbu Davida Ratha za obvinění z korupce a braní úplatků.

„Myslím si, že je čím dál tím víc jasné, že můj syn nikomu neublížil, neznamená žádné ohrožení pro ostatní lidi a dokonce nezpůsobil žádnou škodu,“ hájí Davida jeho otec. Nejen, že Ratmír R. neuznává, že ten kdo krade, okrádává ostatní a tím jim (nám) ubližuje, ale navíc neuznává, že to působí škodu. Od jeho počátku v České lékařské komoře až po nedávné hejtmanství je Rathovo trasa posypána četnými vraky zmanipulovaných a podezřelých kauz. Tvrdit, že Rath je nevinný, je dnes korektní pouze z hlediska procedurální justice – soudní procesy totiž zatím nezačaly. Zvukové záznamy, výpovědi lidí kolem Ratha a hlasování 183 z 185 poslanců ze všech politických stran pro jeho vydání potvrzuje, že je vše sečteno a podtrženo. I pan Janeček, zakladatel Nadačního fondu pro boj proti korupci poté, co ho Rath požádal o hovor, aby ho přesvědčil, že má složit kauci k propuštění, sám dospěl k závěru, že ne.

„Stejně jako Vy jsem byl členem KSČ. …Zatímco já (jako lékař-pozn. autor) jsem pomáhal lidem od bolesti, tak Vy jako komunistický soudce jste spíš lidem bolest způsoboval, a to na politickou objednávku. Oba víme, jak to tehdy chodilo,“ pokračuje Ratmír, který si obohatil své členství v KSČ tím, že aktivně spolupracoval s StB jako důvěrník, tedy práskač.

„Přijít s novým tvrzením, že může pokračovat v trestné činnosti jako poslanec, už hraničí s tlakem na to, aby složil mandát,“ píše Ratmír Rath. No samozřejmě! Proč má člověk, který čelí trestním obviněním stále reprezentovat občany? Nemá si jejich úctu zasloužit a o ni znovu požádat teprve poté, co je zproštěn viny? Když k tomu přidáme tvrzení Ratmíra, že z 10 milionů korun, které našla policie doma u Davida, 9 milionů patří jemu (zřejmě si je „ušetřil“ z jeho lékařské praxe), tak je obraz charakteru veleváženého lékaře dokreslen. Pamatujme na ten úžasně nešikovný výmysl Standy Grosse, který tvrdil, že 10 milionů v kufru, který nesl, vlastně patřilo jeho „strýčkovi“. Že by Ratmír Rath byl Grossův strýc?

V zemích s více zavedenou demokratickou kulturou jsou tvrzení Ratmíra Ratha naprosto nevídané. To, že otec i syn jsou oba lékaři, tomu dává smutnou pikantnost dnešní společnosti. Suverénní sebejistota a arogance Davida Ratha a otcovo komicko-tragické vykonstruování informací jsou fenomény, které patří do nezbytného repertoáru všech těch, kteří ničí společnost, od despotů až po zasvěcené členy komunistické strany. Rád bych připsal slovo „tehdejší“ k té straně, ale dle rozhodnutí současné KSČM žádná „tehdejší“ vlastně nebyla – jedná se pořád o jednu a tu stejnou.

To, že Ratmír Rath dnes veřejně hovoří tak, jak je jeho zvykem, je důkazem, že na rozdíl od doby, kterou pan Ratmír sám podporoval a hájil, svoboda slova dnes funguje a platí. Tato svoboda prozrazuje, že mozky komunistických soudruhů, které se aktivně podílely na sladké minulosti, dnes pracují úplně stejně jako tehdy. Pokud by tomu bylo jinak, nebylo by možné, aby fungovali lidé jako David Rath a jeho otec, který hanebně a absurdně vydírá v jeho veřejném apelu : „Držte mi palce, jestli jste slušní lidi.“

MUDr. Martin Jan Stránský
lékař, vydavatel, publicista, nezávislý zastupitel MČ P1

Publikováno:

aktualne.cz

31.8.2012

Kontakt

MUDr. Martin Jan Stránský

Národní 9, Praha 1

Kontaktní osoba:

Jitka Bayerová – asistentka

Tel.: 222 075 101

Copyright © 2024 All Rights Reserved.